Na hlavní obsah
Lipno View - Blue Apartment 6 - apartmán Lipno

Vítejte
na stránkách
Lipno View - Blue Apartment 6

Lipno View - Blue Apartment 6 - apartmán Lipno


O Lipně

Lipno nad Vltavou je malá obec v jižních Čechách, která leží na levém břehu nádrže Lipno v blízkosti přehradní hráze. V polovině 20.století byla vybudována vodní nádrž Lipno, která je s plochou cca 4 650 ha a objemem 306 miliónu m³ největší vodní nádrží v České republice. Pro návštěvníky nabízí Lipno nad Vltavou mnoho aktivního využití. V létě je to plavání, jachting, windsurfing nebo sportovní rybolov. V zimním období můžete navštívit Kramolín – středisko zimních sportů, kde jsou k dispozici sjezdové tratě i běžecké stopy, snowpark nebo dětské lyžařské hřiště.

Kam na výlety

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka korunami stromů Lipno

Stezka byla návštěvníkům otevřena v roce 2012 a je zakončena 40metrovou devítihrannou vyhlídkovou věží, ze které je krásný výhled na Lipno a okolí. Z vrcholu stezky vede suchý tobogán, který je se svou délkou 52 m nejdelší v České republice. Ke stezce se dostanete lanovkou nebo Stezkabusem. Pokud chcete ke Stezce dojít pěšky přímo od apartmánu, bude vám to trvat cca 30 min. Cestu dolů si můžete zpestřit zapůjčením terénních koloběžek, které si nahoře u stezky půjčíte a dole vrátíte.

Plavba parníkem

Plavba parníkem

Vyzkoušejte okružní a vyhlídkové plavby „Lipno Line“. Vyhlídkovou lodí Adalbert Stifter se z Lipna nad Vltavou můžete svézt i několikrát denně – nástupní místa jsou Lipno nad Vltavou a Frymburk. Nebo vyzkoušejte plavbu lodí „Vltava“ mezi Horní Planou a Černou v Pošumaví. Nástupní místo Lipno nad Vltavou je vzdáleno 5 min pěší chůzí od apartmánu.

Bobovka

Bobovka

V areálu bobové dráhy můžete vyzkoušet dva typy drah – korytovou a trubkovou bobovou dráhu. Po sjezdu můžete posedět v příjemné Hospůdce Bobovka. K bobové dráze se dostanete pěší chůzí za 10 minut přímo od apartmánu.

Skiareál Lipno

Skiareál Lipno

Lyžařské středisko vhodné hlavně pro rodiny s dětmi i začínající lyžaře. V případě příznivého počasí jsou kolem Lipna upraveny běžecké tratě. Do skiareálu se pohodlně dostanete z našeho apartmánu skibusem – zastávka skibusu „Hotel Bouczech“ je přímo u parkoviště.

Bruslení na zamrzlém Lipně

Bruslení na zamrzlém Lipně

Když přeje počasí a pořádně mrzne, stane se ze zamrzlého Lipna nejdelší bruslařská dráha na světě.

Vodní sporty

Vodní sporty

Na Lipně si můžete zapůjčit elektročlun, plachetnici, kajak, katamarán nebo jen šlapadlo. U nádrže najdete i půjčovnu a školu windsurfingu a jachtingu.

Marina Lipno

Marina Lipno

Velkou a prostornou lipenskou pláž najdete přímo v Marině Lipno. V případě nepříznivého počasí lze využít krytý bazén Aquaworld Lipno nebo vzít děti do Hopsária. Do Mariny se z apartmánu dostanete za 5 min.

Cyklostezka a in-line brusle

Cyklostezka a in-line brusle

Lipno je ráj pro cyklisty a bruslaře. Projet si můžete nejznámější Jezerní cyklostezku – na kole nebo na bruslích můžete vyrazit od přehrady do Přední Výtoně nebo z Horní Plané do Nové Pece. Kolem nádrže se pohodlně dostanete i do Frymburku.

Okolí Lipna

Okolí Lipna

V krásné šumavské přírodě můžete navštívit i Vítkův Hrádek, Plešné jezero, Vyšší Brod, hrad Rožmberk, Čertovu stěnu nebo se podívat do krásného Českého Krumlova, jehož historické centrum je zapsáno v seznamu UNESCO.

Hochficht

Hochficht

Skiareál, který se nachází na rakouské straně Šumavy a který je největším rakouským skiareálem mimo Alpy. Na své si přijdou všichni – začátečníci mohou využít rodinné nenáročné sjezdovky a pokročilí si mohou zkusit závodní tratě FIS, na které se jel Evropský pohár.